Góry Marmurowe, Wietnam

Góry Marmurowe to bardzo ciekawe miejsce. Tak naprawdę nie są to właściwie żadne góry, tylko pięć wzgórz położonych 10 km od Da Nang. Maja wapienno marmurową strukturę, stąd ich nazwa. Znane są również jako Góry Pięciu Żywiołów, bo poszczególne wzniesienia noszą miano metalu, drewna, wody, ognia oraz ziemi. Wyglądają bardzo imponująco wyrastając ni stąd ni z owąd na zupełnie płaskim terenie.

Najbardziej znaną jest Góra Wody. Jest ona celem licznych pielgrzymek, gdyż na jej szczycie znajduje się mnóstwo jaskiń, w których zbudowane są świątynie. Najpierw były one hinduistyczne , a teraz są buddyjskie. Kilka z nich sięga nawet XVII wieku. Pagoda Linh Ung jest bardzo widowiskowa, bogato zdobiona płytkami ceramicznymi i smokami.

Pagoda Tam Thai została wybudowana w 1630 roku i jest jedną z najstarszych świątyń na tym terenie. Była też wielokrotnie przebudowywana, pomimo tego w chwil obecnej wygląda imponująco ze swoimi bogatymi zdobieniami.

Wszystkie świątynie, które wybudowane są w jaskiniach mają niepowtarzalny klimat. Czuliśmy się trochę jak w filmie science fiction, pełnym tajemniczości i magii.

Na wzgórzu znajdziemy też kilka punktów widokowych na różnych wysokościach. Aby dostać się na ten najwyższy trzeba mieć na nogach trochę lepsze obuwie niż klapki. Droga jest bowiem dość kamienista i śliska więc łatwo można się przewrócić.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s