Zatoka Zanurzających się Smoków

Zatoka Ha Long jest znana na całym świecie. Pływając po niej można podziwiać ponad 2000 mniejszych i większych wysepek skalnych, wapiennych i łupkowych, które nadają niepowtarzalny klimat temu miejscu. Wyspy te są w większości niezamieszkane, tylko niektóre mają swoje nazwy, ale każda z nich przyciąga swoją atrakcyjnością.  Na wielu są wspaniałe jaskinie, lasy mangrowcowe, gdzie żyją małpy i wiele innych zwierząt. Ze względu na swoją wyjątkowość zatoka została wpisana na listę UNESCO.

Dokładne tłumaczenie nazwy zatoki Ha Long oznacza „zatokę zanurzającego się smoka” i związane jest z legendą, według której zatoka została utworzona przez żyjącego w pobliskich górach smoka. Podobno smok, uciekając w stronę morza, wyżłobił swoim ogonem bruzdy, które następnie zalała woda, kiedy olbrzym zanurzył się pod powierzchnię wody.

Leży niecałe 170 km od Hanoi i dojazd tam jest bardzo łatwy, dlatego miejsce to jest niezwykle popularne wśród mieszkańców stolicy. Dziennie steki łódek i mniejszych lub większych stateczków wypływa w rejs to tych wodach, ale de facto, nie czuje się tu aż takiej przytłaczającej ilości ludzi. Klimat tego miejsca jest niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju. Można tu zobaczyć ciekawą, niespotykaną u nas florę i faunę.

Jest to jedno z tych miejsc, które lepiej oglądać na zdjęciach niż opisywać słowami.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s