Bukittinggi- wulkany i kanion

Oprócz wspaniałych parków narodowych i unikalnych zwierząt, które tam mieszkają, Sumatra oferuje również wiele innych atrakcji takich jak np. jezioro Toba, którego okolicę zamieszkuje lud Bataków. Samo jezioro powstało po wybuchu superwulkanu i jest ogromne, ma 100 km długości i prawie 40 km szerokości. Wspaniałe krajobrazy dodatkowo uatrakcyjniają jego położenie. Batakowie natomiast deklarują się Chrześcijanami i mieszkają w domach w kształcie łodzi.

Kilka godzin jazdy na południe wyspy znajduje się Bukittingi. Otoczone jest trzema wulkanami i mówi się, ze jest najładniejszym miasteczkiem na Sumatrze. Rzeczywiście ma bardzo ładną, odnowioną wieżę zegarową, oraz malutki, klimatyczny placyk centralny, jednak my się dość mocno zdziwiliśmy, że tak się je określa. W przeciwieństwie do natury, żadno z siedlisk ludzkich nie jest ładne. Miasta są głośne, zatłoczone, brudne, pełne motorków i samochodów. Natomiast rozległe tereny poza betonowymi dżunglami, rekompensują wszystko.

Już w okolicach samej Bukittinggi znajduje się przepiękny kanion, a na wspomniane wulkany można się wspinać. Uwagę przykuwa zwłaszcza jeden z nich Marapi, ponieważ jest czynny i przy odrobinie szczęścia można zobaczyć podczas trekkingu lawę.

Zobaczyć tutaj można też słynne japońskie tunele, które podczas drugiej wojny służyły Japończykom za schron. Tunele można zwiedzać i są pięknie oświetlone.

Bukittingi, a właściwie jej okolice, oferują jeszcze jedną atrakcję: pacu jawi, czyli wyścigi byków. O nich napiszemy w kolejnym poście.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s