Petronas Towers, Kuala Lumpur

Kuala Lumpur, to potężne miasto. Oprócz tego, że jest stolicą Malezji, jest znane również ze swoich wież ‘Petronas Tower.’ Mają one 452 metry i są najwyższymi bliźniaczymi wieżami na świecie. Wieże budowano sześć lat od 1992 do 1998 roku. Przy stawaniu konstrukcji pracowało na raz 7 000 robotników i wykorzystano 32 000 okien. Pertronasy mają 88 piętra nad ziemią i 4 pod ziemią. Na 41 i 42 piętrze znajduje się przeszklony most Sky Brigde.

W budynku znajdują się biura takich firm jak np. Petronas, Microsfot, Al. Jazeera International, Boeing czy IBM. Poza tym jest tu też filharmonia, muzea, galeria sztuki, restauracje i mnóstwo sklepów.

Windy są szybkie i bardzo ciche, z wyjątkiem hałasu, jaki robią ludzie jadący w środku. Malezyjczycy nie należą do najcichszych ludzi świata.  Widoki z góry są niezapomniane, jak na dłoni znajduje się panorama całego miasta. Tutaj widać najlepiej, jak cała metropolia poprzecinana jest potężnymi autostradami, i chodniki znajdują się tylko w obrębie danej dzielnicy. Kuala Lumpur jest potężną, betonową dżunglą, z niezliczoną ilością taksówek w różnych kolorach.

Najbardziej zdziwiło nas to, że całe nocne oświetlenie wież wyłączane jest o godzinie 22:00. Czyli przez całą noc wieże stoją czarne, tylko nieliczne światełka ostrzegają samoloty i helikoptery.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s