‚ Płonie ognisko w lesie’

Pewnie się zastanawiacie skąd taki dziwny tytuł? Może w sumie nie dziwny, ale zupełnie nie pasujący do tego, co na naszej stronie się pojawia.

Otóż nie, pasuje i to bardzo. A dlaczego? Przeczytajcie.

W Dolinie Baliem mieliśmy okazję zawitać do tamtejszej szkoły. Była to szkoła podstawowa.  Dzieciaki, jako, że były już po egzaminach końcoworocznych, beztrosko bawiły się na boisku. Oczywiście jak przyszliśmy wzbudziliśmy ogromne zainteresowanie. Dzieci zbiegły się do drzwi gabinetu dyrektora, gdzie siedzieliśmy i przyglądały nam się bacznie. My im zresztą też.

Zobaczyliśmy klasy, w których się uczą i podręczniki, z jakich korzystają. Nas zainteresował zwłaszcza podręcznik do języka angielskiego. W pewnym momencie dyrektor szkoły zaprosił dzieciaki do klasy i poprosił, żeby nam coś zaśpiewały. Było bardzo fajnie. Do czasu, aż role się odwróciły. Tym razem to my mieliśmy im coś zaśpiewać.

Bynajmniej nie należymy do grupy śpiewaków zawodowych, to po pierwsze. Po drugie wszystkie piosenki uleciały nam z głowy. Cóż życie. Staliśmy tak jakiś czas zastanawiając się co zrobić. Wybór mieliśmy między….. ‚wlazł kotek….’ a ‚płonie ognisko’. Wybraliśmy ‚ognisko’, bo wydawało nam się trochę bardziej ambitne. Jakież było nasze zdziwienie, kiedy po pierwszej zwrotce dzieciaki zaczęły śpiewać z nami! Tyle, że po indonezyjsku!

Szok. Ta sama melodia. Później przewodnik nam powiedział, że słowa tez podobne. Też o lesie. Okazało się, że nie tylko flaga nas łączy. Polska z Indonezją ma o wiele więcej wspólnego.

zdjęcie wyróżniające fot. Nanang Sunarko.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s