Papua Zachodnia plemię Danii

Świat oczami Dos Gringos

Wspominaliśmy już wcześniej o plemieniu Danii żyjącym pod Wameną na Papui Zachodniej. Był to jednak ogólny zarys, rzut oka. Internet w Indonezji nie pozwalał na szersze przedstawienie ani tego, ani żadnego innego tematu.  Nasz cały wyjazd był praktycznie poświęcony Papui i Jej tajemnicom.

Od wczoraj jesteśmy już w domu. Skończyliśmy naszą czteromiesięczną podróż po Azji Południowo-Wschodniej i teraz, już regularnie będziemy dzielić się z Wam naszymi wrażeniami i doświadczeniami.

Dani żyją w przepięknej Dolinie Baliem,niedaleko miasta Wamena. Ich wioski zaczynają się już w odległości 7km od tego miasta. Porozrzucane są pośród gór Papui dlatego spacer po tych terenach dostarcza niezapomniane wrażenia.

Jest to plemię, które wierzy w duchy i całe ich życie jest duchom podporządkowane.  Umiało również kiedyś, jak wiele innych ludów, mumifikować zwłoki. Robili to szczególnie ze zwłokami ludzi dla nich bardzo ważnych jak np wodzów. Mumie te przechowywali w domach, żeby mieć kontakt ze zmarłym, żeby przejąc jego…

View original post 104 słowa więcej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s