Obchody 71 rocznicy urodzin Sułtana Hassanala Bolkiaha

Kraj przygotowywał się do tych uroczystości długo. Każde urodziny Sułtana obchodzone są z wielką pompą. Jego Wysokość urodził się 15/7/1946 jednak często sama gala odbywa się w sierpniu, ponieważ w lipcu trwa Ramadan. Jest to święto ruchome dlatego nie zawsze jubileusz jest w dniu faktycznych urodzin. Tym razem był i mieliśmy okazję w nim uczestniczyć.

Już poprzedniego dnia odbywały się próby generalne, którym można było się przyglądać z bliska. Dzień obchodów urodzin jest  świętem państwowym. Wszystko jest pozamykane a ulice opustoszałe. Na głównym placu miasta zbierają się zaproszeni goście. Całość transmitowana jest przez telewizję. Reszta może oglądać spektakl z dalszej odległości.

W tym roku zaczęło się trochę niefortunnie, bo ulewnym deszczem, który zaczął padać już w nocy. Część defilady miała miejsce więc w padającym  deszczu. Pod koniec, obok placu, przeleciało 7 helikopterów wojskowych, a o 9:00 Sułtan opuścił plac w swojej limuzynie i udał się do pałacu. Na ulicach było mnóstwo ludzi, którzy grali na bębnach i wiwatowali na jego cześć.

Po godzinie 9:00 rano, zaraz po zakończeniu uroczystych obchodów, ludzie zaczęli się rozchodzić i ulice opustoszały. Jak przystało na święto państwowe, nawet muzea były zamknięte. Pozostało nam zwiedzanie ulic BSB lub powrót do hotelu.

Jedna uwaga do wpisu “Obchody 71 rocznicy urodzin Sułtana Hassanala Bolkiaha

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s