Brunei- pierwsze chwile

Do stolicy kraju Bandar Seri Begawan dotarliśmy autobusem z malezyjskiego Miri. Dojazd jest bardzo wygodny. Na dworcu autobusowym Pujut Bas Terminal kupiliśmy bilety kilka dni wcześniej, ale można je też dostać na chwilę przed odjazdem. Autobus bruneiskiej firmy PHLS odjechał punkutalnie. Odprawa na przejściu granicznym odbyła się szybko i sprawnie. Nikt nawet nie kontrolował naszych bagaży ani nikt nie zapytał się czy wwozimy jakiś alkohol. W Brunei jest on zakazany, ale obcokrajowiec może wjechać z litrową butelką.

Od granicy do stolicy były trzy godziny jazdy. Mijaliśmy po drodze jednorodzinne domki, zadbane i bardzo czyste, miasteczka, które wydawały się być opuszczone. Na ulicach było dużo aut, natomiast piesi jakby nie istnieli. Na ulicy nie bylo żywej duszy. Czasami, w okolicy sklepów przewinęło się kilka osób.

Rzeczywiście rację mają ci, co mówią, że jest to kraj na ropie naftowej stojący. Wszędzie są szyby, odwierty, rafinerie. Mijaliśmy ogromny port i wielkie statki. Ciekawy widok.

Dojechaliśmy do BSB.Kierowca wysadził nas przy przystani, w pobliżu wjazdu do wioskek na wodzie. Wzorem kilku poprzednich miesięcy staraliśmy się złapać jakąś taksówkę, stojąc na ulicy. Niestety. W Brunei są dwie opcje albo po taksówkę się dzwoni albo trzeba iść na postój. My znaleźliśmy postój zaraz obok dworca autobusowego w centrum miasta.

Pierwsze wrażenia? Czysto, pusto, ale nasze wyobrażenie o jednym z najbogatszych pañstw świata było trochę inne. Będziemy je jutro weryfikować 😀. Póki co wszędzie rozwieszone są plakaty informujące o obchodach 71 urodzin Sułtana, które odbędą się w sobotę 15 lipca. Jest to wielka ogólnonarodowa impreza, na której również i my będziemy.

Następna relacja z Brunei już wkrótce. Tu jest dobry internet. 😀

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s