Kopalnia soli Nemocon

Ta wspaniała, praktycznie nieznana kopalnia znajduje się około 70 km od Bogoty, stolicy Kolumbii. Jest ona najładniejszą kopalnią soli w okolicy, a co ciekawe mało popularna. Praktycznie zupełnie nieznana w turystyce daje, nielicznym odwiedzającym ogromne możliwości do zwiedzania. My byliśmy pierwszymi turystami od kilku dni, mieliśmy tylko dla siebie anglojęzycznego przewodnika, który ciesząc się, że może kogoś wreszcie oprowadzić opowiadał nam bardzo dużo ciekawych rzeczy.

Na szczególną uwagę zasługuje znajdujące się to serce z bryły soli. Zostało ono wykonane z jednej bryły soli o wadze 1600 kg przez górnika Miguela Sancheza. Stoi podświetlane w jednej z komór i robi, nie da się ukryć, piorunujące wrażenie. Jest wielką dumą i chluba Nemoconu.  Oprócz tego, w kopalni zachwycają niewyobrażalnie gładkie lustra wodne, których odbicia tworzą niepowtarzalne widoki.

Przewodnik, zachwycony tym, że jesteśmy z Polski zadawał mnóstwo pytań na temat naszej Wieliczki. Sam wiedział dużo, ale mówił, że nigdy nie śniło mu się nawet, że spotka w swoim życiu kogoś,  kto osobiście był i widział, tę słynną na cały świat kopalnię.

Niedaleko znajduje się inna kopalnia soli Zapaquira, jednak ta jest już tak komercyjna i zatłoczona, że cały urok pryska jak za pomocą czarodziejskiej różdżki. Klimatu i atmosfery Nemoconu nie można porównać do żądnego innego.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s