Wodospady Iquazu.

Znajdują się one na pograniczu argentyńsko -brazylijskim i są jednym z tych cudów świata, które trzeba zobaczyć. Właściwie Iquazu jest na liście Siedmiu Nowych Cudów Natury. Na Iguazu składa się kompleks 275 wodospadów różnych szerokości i wysokości.  Te najwyższe sięgają 80 metrów. W tym miejscu rzeka rozciąga się na około dwóch kilometrach dając niezapomniany spektakl wody, a gdy wyjdzie słonce również i światła. Wtedy wzburzone strumienie mienią się wszystkimi kolorami tęczy. Szum wody słyszany jest z odległości 20 kilometrów.

Największa kaskada nazywana jest Garganta del Diablo, Diabelska Gardziel. Woda spada w tym miejscu z 82 metrów, czyli z wysokości o 30 merów wyższej niż Niagara. Sama para wodna sięga 30 metrów i daje widok, który trwale zapisze się w naszej pamięci.

Wodospady można zwiedzać zarówno od strony Argentyny jak i Brazylii. Z każdej strony można podziwiać inne widoki i inna perspektywę. Dlatego wodospady warto zobaczyć z obu stron, a na koniec skusić się na lot helikopterem nad rzeką.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s